Włóż w ramkę ulubioną fotografię

DIY: Ramka

Zrobiłeś fajne zdjęcie, teraz chcesz je wyeksponować – do tego potrzebna  będzie wyjątkowa ramka. Poprzez wykorzystanie materiałów z odzysku, możesz stworzyć wyjątkową, własnoręczną ramkę.

MATERIAŁY

Drewniana deska x1 (tutaj można wykorzystać każdy rodzaj drewna)

Szkło (musi być wycięte, żeby pasowało do wielkości zdjęcia – my wybraliśmy wielkość A4)

Płyta pilśniowa

Szpilki panelowe min. 40 mm

Klej do drewna

Śruby/ wieszaki do wieszania ramek na ścianę

NARZĘDZIA

Ukośnica

Pilarka tarczowa

Frezarka

Wiertarko – wkrętarka/ wiertarka

Młotek

Zaciski

Ekierka

Miarka

Ołówek

Okulary zabezpieczające

PRZYGOTOWANIE I CIĘCIE

Aby obliczyć, ile drewna potrzebujesz, dodaj wszystkie wymiary wokół szkła, aby uzyskać całkowitą długość. Następnie zmierz szerokość drewna i pomnóż ją przez 4, i dodaj tę liczbę do całej długości.

KROK 2

Aby przyciąć płytę pilśniową do odpowiedniego rozmiaru, zaznacz miejsce naokoło szyby (na płycie pilśniowej), a następnie użyj pilarki tarczowej do cięcia ( możesz do tego użyć prowadnicy jeżeli masz).

KROK 3

Następnie musisz utworzyć wgłębienie, wzdłuż długości drewna dla zdjęcia, płytki i szkła. Aby dowiedzieć się, jaka głębokość jest ci potrzebna, użyj ekierki. Zmierz razem głębokość szkła , płyty i obrazu. Ustaw odpowiednią głębokość frezarki. Osie frezarki, muszą być ustawione na 5mm cięcia. Następnie przykręć drewno do ławki i stwórz korytko.

KROK 4

Ustaw swoją ukośnicę na 45 stopni i przytnij jeden koniec drewna (ważne jest, aby kąt rozwarcia znajdował się w rogu koryta). Następnie zmierz jedną z krótszych krawędzi twojego szkła i przenieś ten pomiar z kątowego cięcia wzdłuż tylnej części kanału i oznacz. Wykonaj cięcie na 45 stopni, które przechodzi przez oznaczone miejsce w przeciwnym kierunku. Przytnij koniec tego elementu do 45 stopni w przeciwnym kierunku. Powtórz tą czynność dla drugiego krótkiego elementu i zmierz ponownie, powtórz tę czynność dla długich krawędzi.

KROK 5

Sprawdź, czy szyba i płyta pasują do ramy. Po upewnieniu się, że pasują, nałóż klej na złącza, a następnie zaciśnij elementy na stole warsztatowym. Wbij gwoździe w boczny koniec każdej długości drewna, aby gwóźdź trafił do sąsiedniego kawałka drewna. Powtórz tę czynność dla każdego rogu.

KROK 6

Ponownie włóż szkło i płytę pilśniową do ramy, aby upewnić się, że wszystko jest w kształcie kwadratu. Pozwól klejowi wyschnąć. Wywierć 4 mocowania w celu zawieszania na ścianie ramki.

ZAKOŃCZENIE

Zmontuj swoje zdjęcie, płytę i szkło w ramie – i już, jedna niestandardowa rama gotowa.